Дмитро та Назарій Яремчуки

Дмитро та Назарій Яремчуки. Біографія.

Dmytro and Nazariy Yaremchuk. Biography

Брати Дмитро та Назарій Яремчуки народилися: Дмитро Яремчук – 19.02.1976 р.; Назарій Яремчук – 23.03.1977 р. на Закарпатті.

Освіта.

З дитячих років займалися музикою, співали в хорі, були солістами дитячого вокально-інструментального ансамблю. Закінчили з відзнакою музичну школу по класу фортепіано. В 1992 році закінчили загально-освітню школу з відзнакою і склали вступні іспити до Чернівецького державного музичного училища ім. С. Воробкевича на факультет “теорія музики”, яке в 1996 р. закінчили з відзнакою. Того ж року вступають до Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського. Дмитро Яремчук - по класу вокалу в професора Костянтина Огнєвого; Назарій Яремчук - по класу композиції в професора Івана Карабиця. У 2001 р., здобувши відповідну кваліфікацію та ступінь магістрів з відзнакою закінчують навчання. У 2004 році Назарій також закінчує аспірантуру по класу композиції в професора Мирослава Скорика.

Діяльність.

Дата святкування 5-ї річниці Незалежності України є символічною в творчій долі Дмитра та Назарія, бо власне з урочистого концерту майстрів мистецтв 23 серпня 1996 р. в НПК “Україна”, куди їх було запрошено і нагороджено дипломами подяки від Міністерства культури і мистецтв України, можна розпочати відлік професійної діяльності Дмитра та Назарія Яремчуків. Численні запрошення та концертні поїздки, участь у різноманітних концертних програмах і турах міжнародного фестивалю “Слов’янський базар”, пісенного фестивалю “Родина”, участь у святкових програмах “Дні культури України в Республіці Узбекистан” (1997р.), благодійних турах фонду "Надії та Добра" та ін. Брати Яремчуки нагороджені дипломами Лауреатів Х, ХІ та ХІІІ Всеукраїнського фестивалю сучасної української естрадної пісні “Пісенний вернісаж – 1996-97 та 1999 р.р.”; нагороджені дипломами Лауреатів ІІ премії Міжнародного пісенного конкурсу “Золотий шлягер” (Білорусія); володарі Гран-Прі міжнародного пісенного конкурсу “Доля – 2000 р.” (Україна) ; нагороджені дипломами Лауреатів телерадіопроекту “Шлягер року” 1998-99, 2000-01 р.р., дипломом Всеукраїнської програми “Національні лідери України” 2013 р., дипломом Association franco-ukrainienne «ART culture et creativite» (A.C.E.C.) "Pour ses participation au Concert de blenfaisance « Mon Ukraine est une grande famille» — 2015 р., дипломом Asociace Ukrajinske hromadz C.R. « Za vysoke profesni dovednosti a podporu ukrajinske pisni ve svete» — 2015 р. За сприянням “Національної аудіокомпанії України” вийшли такі альбоми пісень: “Сонце в твоїх очах” - 2002 р., “Родина” - 2004 р., “Наша доля” - 2005 р., “Родина” (перевидання) - 2010 р., “Наша доля” (перевидання) - 2010 р., "Кращі пісні" - 2010 р., "Я подарую світу" - 2011 р., "Хай буде щастя і любов" - 2017 р., “Родина” (перевидання) - 2017 р. У 2002 р. Дмитро та Назарій Яремчуки заснували Пісенний фестиваль “Родина” імені Назарія Яремчука, який щорічно проходить за участю провідних майстрів та колективів сучасного естрадного пісенного мистецтва в Національному палаці мистецтв “Україна”.

Указом Президента України в 2004 р. Дмитрові та Назарієві Яремчукам присвоєно почесні звання “Заслужених артистів України”.

З 2014 р. Дмитро та Назарій Яремчуки розпочалили великий всеукраїнський та міжнародний тур “Моя Україна - велика родина”. Десятки концертів відбулися у великих та маленьких містах різних областей України та обласних центрах: Київ, Харків, Полтава, Житомир, Черкаси, Кропивницький, Львів, Луцьк, Івано-Франківськ та ін. Концерти також відбувалися у військових шпиталях для поранених солдатів української армії та в зоні АТО. Починаючи з 2015 року Дмитро та Назарій Яремчуки з міжнародним туром побували в країнах Європи та Америки: Португалія (Лісабон, Порто), Іспанія (Мадрид, Барселона, Севілья, Торрев'єха, Мурсія, Малага), Франція (Париж), Велика Британія (Лондон), Італія (Рим, Салерно, Брешія, Барі, Реджо-Емілія, Неаполь, Венеця, Мілан, Віченца, Бергамо, Болонья, Феррара та ін.), Німеччина (Кельн), Чеська республіка (Прага), Фінляндія (Гельсінкі), Канада (Торонто), США (Чикаго, Нью-Йорк, Філадельфія, Детройт, Йонкерс, Стамфорд, Дженкінтаун, Гартфорд, Вашингтон, Клівленд та. ін.). Продовження триває.

Метою всеукраїнського та міжнародного туру "Моя Україна - велика родина" є насамперед підтримка української національної та патріатичної свідомості в суспільстві шляхом звернення до таких важливих тем, як любов до рідної землі, Батьківщини, родини, країни, сім’ї, матері. Ці теми є головним лейтмотивом концертів і творчості Дмитра та Назарія.

Раніше брати Яремчуки також побували з концертними турами у 2002 р.: Росія , Ізраіль.

Указом Президента України від 1 грудня 2017 р. Дмитрові та Назарієві Яремчукам присвоєно почесні звання “Народних артистів України”.

Прикладом своєї власної творчості Дмитро та Назарій Яремчуки підкреслюють, що українська сучасна пісня є невід’ємною частиною національної культури і може завжди бути близькою та рідною.

Copyright © Yaremchuk 2011